Městské části Znojma mají nová víceúčelová hřiště pro sport

Ve třech městských částech města Znojma mají místní možnost trávit svůj volný čas na opravených hřištích. V Kasárnách a v Načeraticích se k nepoznání změnily sportovní plochy na víceúčelová hřiště díky participativnímu rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo. Hřiště, které leželo dlouho ladem, nechalo město opravit i v Příměticích za kostelem.

 

Číst dál...

Na Hradišti obnovili třešňovou alej

Městská zeleň Znojmo se tento týden pustila do výsadby stromů na Hradišti, městské části Znojma. 45 stromů, převážně třešní, vytvoří jednostranné stromořadí na zaniklém úseku historické polní cesty (viz mapka). Na realizaci získalo město Znojmo dotaci.

Číst dál...

Svoz bioodpadu bude ukončen ve 47. týdnu

Svoz bioodpadu, ke kterému slouží sběrné nádoby hnědé barvy, je prováděn každý lichý týden. Pro tento rok skončí svoz ve 47. týdnu (16. - 22. listopadu 2020)

Reklamy v centru: proběhla pravidelná kontrola, aby Znojmo zůstalo i nadále příkladem v boji proti vizuálnímu smogu

Znojmo je pro mnoho měst příkladem v otázce tzv. vizuálního smogu v centru města, tedy v tom, jak má vypadat reklamní označení v centrech historických měst. Díky platným pravidlům pro umisťování reklam do městské památkové rezervace, které existují už od roku 2007, a také díky spolupráci s podnikateli nehyzdí barevné nebo světelné cedule historické centrum města, ale najdete tu vkusné a jemné reklamy, na jejich výrobu a umístění mohou navíc podnikatelé žádat od města dotaci. „Pokud po podnikatelích něco chceme, je férové jim nabídnout pomocnou ruku. Hezké historické centrum města totiž chceme všichni,“ říká starosta Jan Grois. Aby tomu tak zůstalo i nadále, provádí město každoročně kontrolu reklam v centru. Tu poslední provedlo oddělení památkové péče ve spolupráci s městskou architektkou, stavebním úřadem a památkovým ústavem v minulých dnech.

 

Číst dál...

Nadcházející události

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska