Den pro seniory ve Znojmě: taneční vystoupení, beseda a poradny

V úterý 18. srpna jsou zváni senioři na Den seniorů, který pro ně organizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Připraveno je odpoledne užitečných informací, kultury i zábavy. Proběhne také beseda s hosty v čele s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Den seniorů se uskuteční v dolním sále Znojemské Besedy na Masarykově náměstí od 14:00 hodin. Vstup je zdarma.
 
 
 
 

Program Dne seniorů je zaměřen na seniory, proto se bude besedovat nad tématy, která mohou být užitečná právě jim. Zástupci města Znojma budou hovořit o životě seniorů ve Znojmě, o tom, kam se mohou obrátit se svými těžkostmi nebo jak funguje seniorská obálka, kterou na místě i obdrží.

Zdravotníci, hasiči i policie předají přítomným dobré rady, co se týče jejich bezpečnosti a zdravotní prevence, a Česká obchodní inspekce poradí, na co si dát pozor, aby nenaletěli novým nástrahám „šmejdů“. Okresní správa sociálního zabezpečení zase zodpoví veškeré dotazy z oblasti starobních důchodů a sociálních dávek. Senioři se také mohou těšit na vystoupení Znojemských grácií a besedu s přítomnými hosty.

Přítomni budou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Marek Šlapal, místostarostové města Znojma Jakub Malačka a Jan Blaha a vedoucí sociálního odboru znojemského městského úřadu Stanislav Maar.

Po celou dobu akce, tedy od 14:00 do 17:00 hodin mohou senioři využít také bezplatných poraden Složek IZS – hasiči, zdravotníci, policie, České obchodní inspekce, Úřadu práce a Okresní správy sociálního zabezpečení.

Bližší informace o akci podá Dana Žižkovská, krajská koordinátorka (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 770 116 565).

 

Příloha

Nadcházející události

6. 4.   

Jarní Dny zdraví - otužování

10. 4.

Jarní Dny zdraví - výšlap

11. 4.

Jarní Dny zdraví - cyklovýlet

25. 4.

Jarní Dny zdraví - výběh

23. 4.

Den Země

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

b_200_284_16777215_00_images_2021_PLN_AKC_2021.png

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska