Seniorská obálka pomůže v situaci tísně a ohrožení zdraví

Seniorům, obzvláště těm, kteří žijí ve svém domově již sami, může v situacích tísně nebo ohrožení života pomoci seniorská obálka. Do takzvané I.C.E karty si vyplní základní údaje o svém zdravotním stavu a kontakty na své blízké. Informace pak poslouží zdravotníkům při jejich zásahu.

 

 

Seniorská obálka vznikla v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí (dále projekt). Odbor sociální Městského úřadu Znojmo obálku již občanům města několik let nabízí. Nyní na základě spolupráce s projektem přistupuje město Znojmo k přímé distribuci prostřednictvím radničního zpravodaje – Znojemské LISTY, který dostávají do svých schránek všechny znojemské domácnosti. Kromě formuláře k vyplnění, jsou na obálce i kontakty, na které se mohou lidé v tísni obrátit. 

 

Do karty si senioři vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování), kontakty na své blízké a praktického lékaře. Kartu si poté doma uloží do obálky (nejlépe průhledné) na dobře viditelné místo. Vhodné jsou dveře lednice nebo vnitřní strana vchodových dveří.

 

Seniorská obálka s údaji poslouží v případě zásahu záchranářů k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimální terapii na místě nebo na nutnosti transportu do nemocnice. 

 

Kontaktní osoba pro další informace:
Dana Žižkovská, koordinátorka pro Jihomoravský kraj projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň; mobil: 770 11 65 65, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.mpsv.cz. Karty a pravidla vyplnění jsou dostupné i na webových stránkách www.seniorskapolitikajmk.cz nebo si je lze nechat zaslat v elektronické podobě.

 

 

Karta

Pokyny

Nadcházející události

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska