Seniorská obálka pomůže v situaci tísně a ohrožení zdraví

Seniorům, obzvláště těm, kteří žijí ve svém domově již sami, může v situacích tísně nebo ohrožení života pomoci seniorská obálka. Do takzvané I.C.E karty si vyplní základní údaje o svém zdravotním stavu a kontakty na své blízké. Informace pak poslouží zdravotníkům při jejich zásahu.

 

 

Seniorská obálka vznikla v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí (dále projekt). Odbor sociální Městského úřadu Znojmo obálku již občanům města několik let nabízí. Nyní na základě spolupráce s projektem přistupuje město Znojmo k přímé distribuci prostřednictvím radničního zpravodaje – Znojemské LISTY, který dostávají do svých schránek všechny znojemské domácnosti. Kromě formuláře k vyplnění, jsou na obálce i kontakty, na které se mohou lidé v tísni obrátit. 

 

Do karty si senioři vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování), kontakty na své blízké a praktického lékaře. Kartu si poté doma uloží do obálky (nejlépe průhledné) na dobře viditelné místo. Vhodné jsou dveře lednice nebo vnitřní strana vchodových dveří.

 

Seniorská obálka s údaji poslouží v případě zásahu záchranářů k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimální terapii na místě nebo na nutnosti transportu do nemocnice. 

 

Kontaktní osoba pro další informace:
Dana Žižkovská, koordinátorka pro Jihomoravský kraj projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň; mobil: 770 11 65 65, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.mpsv.cz. Karty a pravidla vyplnění jsou dostupné i na webových stránkách www.seniorskapolitikajmk.cz nebo si je lze nechat zaslat v elektronické podobě.

 

 

Karta

Pokyny

Nadcházející události

6. 4.   

Jarní Dny zdraví - otužování

10. 4.

Jarní Dny zdraví - výšlap

11. 4.

Jarní Dny zdraví - cyklovýlet

25. 4.

Jarní Dny zdraví - výběh

23. 4.

Den Země

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

b_200_284_16777215_00_images_2021_PLN_AKC_2021.png

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska