Znojemská knihovna půjčuje nově také e-knihy

Městská knihovna Znojmo přichází s absolutní novinkou – půjčováním e-knih. Využívat této nové služby mohou všichni registrovaní čtenáři zdarma.

 

Postup je jednoduchý. Samotnou výpůjčku e-knih je nutné udělat přes on-line katalog Carmen na webu knihovny. Vypůjčená kniha se obratem zobrazí v aplikaci Palmknihy, kterou musí mít každý ve svém chytrém telefonu, tabletu nebo čtečce staženou (aplikace je rovněž ke stažení zdarma pro operační systémy Android a iOS). Nutné je mít registraci v knihovně a v aplikaci Palmknihy na stejný email, aby se účty propojily.

 

 

E-kniha se vám zobrazí i s viditelně označeným termínem vrácení, přičemž výpůjční lhůta je automaticky 31 dnů. Praktické je, že nemusí hlídat žádné termíny a nic odklikávat, po 31 dnech se kniha vrátí sama. Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že e-knihu dřív vrátit nejde a naráz si můžete půjčit maximálně 3 tituly.

 

V nabídce je téměř 9 000 knih k vypůjčení a další tisícovka knih, které poskytla Městská knihovna v Praze, volně ke stažení.

 

Přesný postup pro čtenáře, jak si e-knihy půjčovat, najdete přehledně na webu knihovny www.knihovnazn.cz.

Nadcházející události

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska