Zdravé město Znojmo přináší plán akcí na letošní rok

Veřejná projednání, participativní rozpočet, Dny zdraví, Do práce na kole a řada osvětových kampaní. To jsou aktivity, které se ve Znojmě realizují pod hlavičkou projektu Zdravé město Znojmo. Znojmáci se na ně mohou těšit i letos. Uvidíme, co nám epidemiologická situace dovolí, ale jsme připraveni, hlásí Zdravé město Znojmo.

 

Zdravé město má před sebou osmý rok s tradičními i novými aktivitami. „Vloni nás situace s pandemií přiměla řadu akcí zrušit nebo přesunout do online prostředí. Pevně věřím, že letošní rok bude příznivější a potkáme se již osobně na oblíbených i nových akcích,“ říká starosta Jakub Malačka, který je i zodpovědným politikem za projekt Znojmo Zdravé město.

První polovina roku se ponese v duchu venkovních aktivit. V jarních měsících si budou moci znojemští protáhnout svá těla na čerstvém vzduchu v rámci Jarních Dnů zdraví. V dubnu se uskuteční oblíbená akce Den Země, kterou organizují Městské lesy Znojmo ve spolupráci s městem (pátek 23. dubna) a v květnu proběhne kampaň Do práce na kole s tradiční výzvou – dopravovat se do práce či do školy na vlastní pohon. V červnu jsou na programu hned dvě velké akce, a to již čtvrtý ročník Dne bez úrazu (3. června) a zcela nová akce Festival zdraví pro celou rodinu (5. června).

V druhé polovině roku se chystají další čtyři akce. V třetím zářiovém týdnu nebude chybět tradiční Den bez aut (17. září) a proběhne akce Ukliďme Znojmo. (sobota 18. září). Akce zaměřená na úklid vybraných lokalit bude v letošním roce určena nejen pro žáky základních škol, jak tomu bylo vloni, ale i pro širokou veřejnost. V říjnu pak proběhnou Podzimní Dny zdraví a na podzimní měsíce se připravuje i akce Zalesníme spolu Mramotice, která se měla konat v loňském roce.

V průběhu roku nebudou chybět veřejná projednání, prezentace k vybraným tématům a další možnosti zapojení občanů do dění ve Znojmě.

„V letošním roce také spustíme již 4. ročník participativního rozpočtu, projekt Tvoříme Znojmo. Neskutečně se těším na nové nápady od občanů a jsem moc rád, že o něj Znojmáci projevují takový zájem,“ doplnil starosta.

Hlavním cílem aktivit Zdravého města Znojma je podpora zdraví a kvality života obyvatel, spolupráce s veřejností a zavádění zásad udržitelného rozvoje. Toto vše by nebylo možné bez partnerů, kterých každý rok přibývá. Zaslouží si velký dík a těšíme se na spolupráci i v letošním roce!

PLN_AKC_2021.png

Zdravé město Znojmo

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim roku 2013, a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování, a především prostřednictvím spolupráce s veřejností. Více na www.znojmo-zdarvemesto.cz.

Nadcházející události

6. 4.   

Jarní Dny zdraví - otužování

10. 4.

Jarní Dny zdraví - výšlap

11. 4.

Jarní Dny zdraví - cyklovýlet

25. 4.

Jarní Dny zdraví - výběh

23. 4.

Den Země

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

b_200_284_16777215_00_images_2021_PLN_AKC_2021.png

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska