Zdravé město Znojmo přináší plán akcí na letošní rok

Veřejná projednání, participativní rozpočet, Dny zdraví, Do práce na kole a řada osvětových kampaní. To jsou aktivity, které se ve Znojmě realizují pod hlavičkou projektu Zdravé město Znojmo. Znojmáci se na ně mohou těšit i letos. Uvidíme, co nám epidemiologická situace dovolí, ale jsme připraveni, hlásí Zdravé město Znojmo.

 

Zdravé město má před sebou osmý rok s tradičními i novými aktivitami. „Vloni nás situace s pandemií přiměla řadu akcí zrušit nebo přesunout do online prostředí. Pevně věřím, že letošní rok bude příznivější a potkáme se již osobně na oblíbených i nových akcích,“ říká starosta Jakub Malačka, který je i zodpovědným politikem za projekt Znojmo Zdravé město.

První polovina roku se ponese v duchu venkovních aktivit. V jarních měsících si budou moci znojemští protáhnout svá těla na čerstvém vzduchu v rámci Jarních Dnů zdraví. V dubnu se uskuteční oblíbená akce Den Země, kterou organizují Městské lesy Znojmo ve spolupráci s městem (pátek 23. dubna) a v květnu proběhne kampaň Do práce na kole s tradiční výzvou – dopravovat se do práce či do školy na vlastní pohon. V červnu jsou na programu hned dvě velké akce, a to již čtvrtý ročník Dne bez úrazu (3. června) a zcela nová akce Festival zdraví pro celou rodinu (5. června).

V druhé polovině roku se chystají další čtyři akce. V třetím zářiovém týdnu nebude chybět tradiční Den bez aut (17. září) a proběhne akce Ukliďme Znojmo. (sobota 18. září). Akce zaměřená na úklid vybraných lokalit bude v letošním roce určena nejen pro žáky základních škol, jak tomu bylo vloni, ale i pro širokou veřejnost. V říjnu pak proběhnou Podzimní Dny zdraví a na podzimní měsíce se připravuje i akce Zalesníme spolu Mramotice, která se měla konat v loňském roce.

V průběhu roku nebudou chybět veřejná projednání, prezentace k vybraným tématům a další možnosti zapojení občanů do dění ve Znojmě.

„V letošním roce také spustíme již 4. ročník participativního rozpočtu, projekt Tvoříme Znojmo. Neskutečně se těším na nové nápady od občanů a jsem moc rád, že o něj Znojmáci projevují takový zájem,“ doplnil starosta.

Hlavním cílem aktivit Zdravého města Znojma je podpora zdraví a kvality života obyvatel, spolupráce s veřejností a zavádění zásad udržitelného rozvoje. Toto vše by nebylo možné bez partnerů, kterých každý rok přibývá. Zaslouží si velký dík a těšíme se na spolupráci i v letošním roce!

PLN_AKC_2021.png

Zdravé město Znojmo

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim roku 2013, a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování, a především prostřednictvím spolupráce s veřejností. Více na www.znojmo-zdarvemesto.cz.

Nadcházející události

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

23. 10.

Zalesníme spolu Mramotice

26. 10.

Revitalizace prostranství pod Louckým klášterem

veřejné projednání

 

 

 

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska