Adoptuj si budku, vyzývají Městské lesy

Škody napáchané kůrovcem jsou v lesích vidět na první pohled. Zároveň se stromy mizí mnoha ptačím druhům přirozené hnízdní možnosti. Proto Městské lesy Znojmo spustily akci Adoptuj si budku, v rámci které opeřencům nabídnou nové hnízdní budky a umístí je na vhodná stanoviště v městských lesích. A to vše za pomoci veřejnosti. Akce bude probíhat do konce září 2021.

 

„Bude se jednat o budky mj. pro sovy, které nám lesníkům možná pro někoho překvapivě pomáhají v ochraně lesa. Sovy totiž dokáží ulovit velké množství hlodavců, kteří páchají obrovské škody nejenom v zemědělství, ale i na nově vysázených stromcích na pasekách. Tyto dokáží hravě zničit. Trávení hlodavců se chceme rozhodně vyhnout. Stromy musí zpět do lesa, holiny se musí znovu rychle zazelenat,“ vysvětluje Jana Trojanová z Městských lesů Znojmo.

 

Dřevo, ze kterého jsou budky vyrobeny, pochází z lesů, o které se starají Městské lesy Znojmo a kde se hospodaří trvale udržitelným způsobem. Garantem tohoto hospodaření je certifikace PEFC. Cílem certifikace je zachování lesů a jejich rozšiřování, aby stávající i budoucí generace, mohli využívat environmentálních, sociálních a ekonomických přínosů, které lesy nabízejí se zachováním zodpovědného přístupu k lesním ekosystémům a respektu k přírodě.

 

Chcete-li lesu pomoci formou adopce budky, kontaktujte Janu Trojanovou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Budka bude zaměstnanci Městských lesů instalována na místo v Městských lesích Znojmo a dárce obdrží GPS souřadnice a certifikát o adopci.

 

Nabízené budky jsou vyrobeny ve dvou cenových variantách, podle velikosti opeřence:

  • Budka pro sýkorníky, rehkovníky (cena 300 Kč)
  • Budka pro sovy: kalouse ušatého, puštíka a sýce (cena 600 Kč)

Více info na: https://www.lesyznojmo.cz/adoptuj-si-budku/

 

20210217_Budka.jpg

Nadcházející události

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

23. 10.

Zalesníme spolu Mramotice

26. 10.

Revitalizace prostranství pod Louckým klášterem

veřejné projednání

 

 

 

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska