Tvoříme Znojmo - Přijďte podpořit navrhovatele participativního rozpočtování

Čtvrtý ročník participativního rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo, vstupuje do své další fáze – k veřejným prezentacím navrhovatelů a k hlasování! Které nápady budou bojovat o přízeň v hlasování, veřejnost zjistí již ve čtvrtek 2. září 2021 v 16:00 hodin v Dolním sále Znojemské Besedy.

 

„Návrhy znojemských občanů, jak zlepšit své okolí v rámci participativního rozpočtování, byly posouzeny příslušnými odbory a k veřejné prezentaci jich postoupilo celkem 12. Opět se nám sešly zajímavé nápady, tak přijďte podpořit své favority,“ zve starosta Znojma Jakub Malačka.

 

Přímo na prezentaci proběhne i první kolo hlasování. Každý z přítomných bude mít možnost udělit 5 kladných a 2 záporné hlasy, přičemž každý hlas bude mít dvojnásobnou hodnotu (tedy celkem 10 kladných a 4 záporné hlasy). „Bude se jednat o jedinou možnost fyzického hlasování, navíc s dvojnásobnou hodnotou. Chceme ocenit to, že si přítomní našli čas a přišli osobně podpořit letošní navrhovatele,“ dodává starosta.

 

Druhé kolo hlasování bude probíhat od 6. září do 30. září, a to online formou za pomoci systému Mobilního Rozhlasu Znojmo a Portálu občana Znojmo. Přímé odkazy na hlasování budou zveřejněny ihned po spuštění hlasování na webu www.tvorimeznojmo.cz.

 

Výsledky obou kol hlasování budou sečteny a na jejich základě bude stanoveno, které projekty budou v příštím roce realizovány. Celkem ze svého rozpočtu město vyčlenilo 2 miliony korun na návrhy umístěné přímo ve Znojmě a 2 miliony na návrhy v jeho městských částech.

 

Do veřejné prezentace Tvoříme Znojmo 2022 postupují (seřazeno abecedně):

 • Celková úprava plochy u hřbitova Hradiště
 • Dětské a sportovní hřiště Písečná
 • Obnova a doplnění herních prvků Načeratice
 • Oprava zázemí fotbalového klubu Konice
 • Popické duby
 • Přírodní plovárna na Dyji
 • Pumptrack
 • Rekonstrukce kabin TJ Sokol Přímětice
 • Revitalizace prostranství v blízkosti kostela a na hřbitově v Mramoticích
 • Rozhýbejme Horní park
 • Venkovní hřiště na cvičení pro děti i dospělé Popice
 • Zpřístupnění a revitalizace horního toku Lesky

 

PODMÍNKY PRO VSTUP NA KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE

Upozorňujeme, že pro vstup na akci je nutné prokázat vlastní bezinfekčnost a doložit jednu z následujících podmínek: negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní; negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin; potvrzení o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce; aplikaci očkování proti covidu-19, jestliže od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín) uplynulo nejméně 14 dní; antigenní samotest na stanovení přítomnosti viru covid-19 s negativním výsledkem, provedený na místě před vstupem na akci. Všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

 

ZB_2021_TVORIME_ZNOJMO_prezentace_A4_nahled-1.png

Nadcházející události

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

23. 10.

Zalesníme spolu Mramotice

26. 10.

Revitalizace prostranství pod Louckým klášterem

veřejné projednání

 

 

 

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska