Užijte si aktivně Den bez aut

Po roční odmlce se vrací oblíbená akce Den bez aut, která se koná v rámci kampaně Evropský týden mobility. Ve Znojmě se tato ekologická akce uskuteční v pátek 17. září v Horním parku od 9:00 do 14:00 hodin.

 

 

Dopolední program bude určený pro děti z místních základních a mateřských škol, odpolední program pro veřejnost. Na děti, které přijedou na vlastním kole, koloběžce a s přilbou (povinné) čeká odměna navíc.

 

Cílem akce je upozornit na dopady výfukových plynů na životní prostředí, prezentovat zdravý životní styl, aktivní trávení volného času i alternativy dopravy na vlastní pohon, a to vše zábavnou formou. Akce bude probíhat v dolní části Horníku parku (vstup z náměstí Komenského).

 

Na co se mohou malí i velcí těšit?

Ve stáncích partnerů se návštěvníci dozvědí praktické informace pro každého cyklistu i chodce. Nebude chybět nácvik první pomoci ani dopravní testy. Další naučný program chystají Městské lesy Znojmo, Městská policie Znojmo a BESIP.

 

Děti se budou moci projet na šlapacích tříkolkách, které na akci přiveze Cyklo Klub Znojmo, z.s., a součástí programu bude také biketrialová exhibice v podání Biketrial Znojmo. Zájemci si také budou moci vyzkoušet, jaké to je pohybovat se na vozíčku pro hendikepované na překážkové dráze, kterou připraví Oblastní charita Znojmo. Připravena také bude opičí dráha pro malé a velké, kterou si pro návštěvníky nachystalo Středisko volného času Znojmo.

 

Partnery akce jsou: Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Besip, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo, Městské lesy Znojmo, Městská policie Znojmo, Oblastní charita Znojmo, Cykloklub Znojmo, Středisko volného času Znojmo, Biketrial Znojmo.

 

Akce se uskuteční v souladu s protiepidemickými opatřeními platnými v den konání akce.

 

Den_bez_aut_plakt.png

Nadcházející události

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

23. 10.

Zalesníme spolu Mramotice

26. 10.

Revitalizace prostranství pod Louckým klášterem

veřejné projednání

 

 

 

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska