Máte nápad, jak zlepšit naše město či městskou část? Chybí vám něco specifického pro vaše okolí nebo přímo pro vaši ulici? Nenechávejte si to pro sebe! Zapojte se do participativního rozpočtování ve Znojmě.

 

Díky projektu Tvoříme Znojmo můžete využít možnosti aktivně se zapojit do rozhodování o dalším rozvoji města a využití části finančních prostředků z rozpočtu města. VY NAVRHUJETE, co chcete ve svém okolí zlepšit. VY ROZHODUJETE, které projekty se v následujícím roce zrealizují.

 

Jak to probíhá? Kdy můžete přihlásit svůj nápad? Jak se rozhoduje? Kdy proběhne realizace? Vše důležité naleznete v aktuálních pravidlech Tvoříme Znojmo nebo v tiskových zprávách níže.

 

S dotazy a nápady se můžete kdykoli obrátit na koordinátorku projektu Bc. Soňu Bystřickou (tel.: 515 216 339, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

_______________________________________________________________________________________________

Tři ročníky, dva roky prací na realizacích a 16 zhotovených projektů. To je bilance projektu Tvoříme Znojmo, participativního rozpočtu, který město spustilo v roce 2018.

 

Ve třech ročnících podali obyvatelé Znojma celkem 98 návrhů, do fáze veřejných prezentací a následného hlasování jich postoupilo 58 a konečně k realizaci si sami občané v hlasováních vybrali 27 návrhů. K toho počtu 27 projektů bylo lednu 2021 úspěšně zrealizováno celkem 16 návrhů, přičemž 12 z nich je z prvního ročníku a 4 z druhého ročníku.

Další dva návrhy z participativního rozpočtu Tvoříme Znojmo jsou zrealizované. Koncem listopadu se dokončily práce na hřbitově v Popicích a v prosinci se odkryla po rekonstrukci vyhlídka v parku nad Louckým klášterem. Oba projekty byly navrženy v druhém ročníku participativního rozpočtování, tedy v roce 2019.

Ve třech městských částech města Znojma mají místní možnost trávit svůj volný čas na opravených hřištích. V Kasárnách a v Načeraticích se k nepoznání změnily sportovní plochy na víceúčelová hřiště díky participativnímu rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo. Hřiště, které leželo dlouho ladem, nechalo město opravit i v Příměticích za kostelem.

 

Další návrh z projektu Tvoříme Znojmo se brzy zařadí mezi zrealizované. V Popicích pracuje stavební firma na opravách v areálu zdejšího kostela a hřbitova, které navrhnul Marek Venuta v druhém ročníku participativního rozpočtování. Jeho cílem bylo zajistit ke kostelu a na hřbitov bezpečný, bezbariérový přístup pro všechny příchozí. Nad rámec projektu Tvoříme Znojmo se opravuje i zeď hřbitova. Vše má být hotovo v polovině listopadu.