Den Země – den věnovaný Zemi a životnímu prostředí – každoročně připadá na 22. dubna. Jedná se o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Město Znojmo při této příležitosti připravilo speciální videa ve spolupráci se správou Národního parku Podyjí a společností FCC Znojmo, s.r.o.

Znojmo podporuje vědu a výzkum, a to i v oblastech odpadového hospodářství. Studenti univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem provedli ve dnech 9. až 11. dubna ve Znojmě výzkum v oblasti tzv. litteringu.

V souvislost s mimořádnými opatřeními, které včera schválila Vláda ČR, je město Znojmo nuceno zrušit venkovní aktivity Jarních Dnů zdraví, které měly odstartovat právě dnes ukázkou otužování. I když se aktivity nakonec neuskuteční, zájemci si je mohou vyzkoušet sami. Jak začít, se dozví v sérii videí, které organizátoři ze Zdravého města Znojma natočili se svými partnery.

Společná vycházka a cyklovýlet se sportovním klubem Winners Znojmo, které měly o víkendu otevřít program Jarních Dnů zdraví ve Znojmě, se uskuteční v náhradním termínu. Důvodem jsou trvající vládní opatření. Společná vycházka kolem Hradiště se přesouvá na 24. dubna, cyklovýlet na 18. dubna.

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

b_200_284_16777215_00_images_2021_PLN_AKC_2021.png

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska