Užijte si aktivně Den bez aut

Již pošesté Zdravé město Znojmo ve spolupráci s dalšími partnery pořádá osvětovou ekologickou akci Den bez aut, která se koná v rámci kampaně Evropský týden mobility. Ve Znojmě se akce uskuteční v pátek 25. září v Horním parku od 9:00 do 14:00 hodin. Dopolední program bude určený pro děti z místních základních a mateřských škol, odpolední program je určen pro širokou veřejnost.

 

Na děti v Horním parku čeká zábava i poučení. Cílem akce je upozornit na dopady výfukových plynů na životní prostředí, prezentovat zdravý životní styl, aktivní trávení volného času i alternativy dopravy na vlastní pohon, a to vše zábavnou formou. Akce bude probíhat v dolní části parku (vstup z náměstí Komenského) a je určená jak pro školy, tak i pro širokou veřejnost.

Pro děti, které přijedou na vlastním kole, koloběžce a s přilbou (povinné), čeká odměna navíc.

 

Na co se mohou malí i velcí těšit?

Ve stáncích partnerů se návštěvníci dozvědí praktické informace pro každého cyklistu i chodce. Nebude chybět nácvik první pomoci ani dopravní testy. Další naučný program chystají Městské lesy Znojmo, Městská policie Znojmo a BESIP.

Na vlastní kůži si každý může vyzkoušet na simulátoru otočení jaké to je, když se při dopravní nehodě otočí vozidlo na střechu a jak jsou bezpečnostní pásy velice důležitým prvkem bezpečnosti. Děti se projedou na šlapacích tříkolkách či na koloběžce, které na akci přiveze Cyklo Klub Znojmo, z.s. a součástí programu bude také biketrialová exhibice v podání Biketrial Znojmo. Zájemci si také budou moci vyzkoušet jaké to je pohybovat se na vozíčku pro hendikepované na překážkové dráze, kterou si připraví Oblastní charita Znojmo.

Připravena také bude překážková dráha pro cyklisty i koloběžkáře, opičí dráha pro malé a velké, to vše si pro návštěvníky nachystalo Středisko volného času Znojmo.

Dalšími partnery akce jsou: RBP, zdravotní pojišťovna, Cyklo Kučera s.r.o., Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo.

 

Den_bez_aut_plakt.png

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska