Místostarosta Znojma Malačka se stal eOSOBNOSTÍ Magazínu Egovernment

Poděkování všem, kteří se osobně věnují rozvoji elektronizace veřejné správy v ČR, a poukázání na skutečnost, že za jejím rozvojem stojí vždy člověk – to jsou důvody, proč Magazín EGovernment a jeho partneři vyhlašují ocenění eOsobnost eGovernmentu. Jedním z oceněných letošního ročníku, konkrétně v kategorii eOsobnost měst, se stal znojemský místostarosta Jakub Malačka.

 

Ocenění se týká konkrétních osob, nikoli projektů. eOsobností je člověk, který se zasloužil o realizaci, prosazení, propagaci či navržení projektu či normy s konkrétním dopadem v oblasti města, městské části. Výběr je založen především na nominacích čtenářů Magazínu Egovernment.

 

Vyhlášení ocenění proběhlo 18. listopadu. eOsobností měst pro rok 2020 se stal Jakub Malačka, místostarosta Znojma, který má v gesci i činnosti v působnosti oddělení správy dat a informačních technologií.

 

„Jakub Malačka, místostarosta města Znojmo, stojí například za konceptem Znojmo – historické město pro moderní občany, byl iniciátorem a podílel se na jednání mezi právním a IT oddělením Ministerstva vnitra ČR, a to na jednání se společností Microsoft o licenční politice tzv. "použitého software", zaznělo jako odůvodnění nominace při vyhlášení výsledků.

 

„Je to skvělý úspěch pro naše město. Za uplynulé dva roky se nám s elektronizací podařilo ve Znojmě pohnout. Spustili jsme Portál občana, využíváme druhotný software, aktivně využíváme Mobilní Rozhlas a podařilo se nám spustit elektronické rezervace svateb, vítání občánků či zápisy do škol,“ vyjmenovává Jakub Malačka a dodává: „Na diplomu za první místo je sice napsáno moje jméno, ale měla by tam být celá řada mých kolegů, se kterými tyto věci děláme. Tímto vám všem díky,“ řekl Jakub Malačka.

 

CO JE eOSOBNOST EGOGOVERNMENTU?

Magazín Egovernment dává možnost svým čtenářům upozornit na kohokoliv, kdo se podle jejich mínění věnuje elektronizaci veřejné správy výrazně nad rámec své funkce, či se jiným způsobem zasloužil o nepopiratelný posun v uvedené oblasti.  Ocenění je tradičně rozděleno do čtyř kategorií podle “dopadu” či rozsahu vlivu konkrétních osob: eOSOBNOST MĚSTSKÝCH ČÁSTÍ / OBCÍ, eOSOBNOST MĚST, eOSOBNOST KRAJŮ, eOSOBNOST CENTRÁLNÍCH ÚŘADŮ. Ocenění proběhlo pod záštitou Jana Hamáčka, 1. místopředsedy vlády a ministra vnitra a Vladimíra Dzurilly vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci. Více informací a záznam vyhlášení oceněných naleznete na https://www.egovernment.cz/inpage/eosobnost2020/.

 

 

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

b_200_284_16777215_00_images_2021_PLN_AKC_2021.png

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska