Znojmo uspělo v soutěži My třídíme nejlépe!

Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. pod záštitou Jihomoravského kraje ocenila obce za příkladné třídění v soutěži My třídíme nejlépe. Znojmo se umístilo na první příčce mezi městy s více než 10 000 obyvateli! „Díky všem Znojmákům, že třídí a není jim lhostejné naše okolí a příroda. Třiďme dál, má to smysl,“ vyjádřil poděkování Jakub Malačka, místostarosta města Znojma, který převzal oceněná za město Znojmo.

 

S ohledem na aktuální opatření se letos neuskutečnil společný slavnostní ceremoniál, věcné ceny a finanční prémie vyhlašovatelé předali zástupcům vítězných obcí individuálně.

 

Znojmo soutěžilo v kategorii měst nad 10 000 obyvatel a umístilo se letos na nejvyšší příčce. Na stříbro dosáhl loni bronzový Kyjov, na třetím místě se umístil Vyškov. Jako ocenění poskytne společnost EKO-KOM motivační odměny na podporu odpadového hospodářství, a to obcím na medailových příčkách. Znojmo za první místo získalo 30 000 korun.  

 

Do soutěže se zapojilo 668 obcí a měst Jihomoravského kraje. Hodnotila se vykazovaná data v systému EKO-KOM, především množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst.

 

Výsledky byly hodnoceny za období od 4. čtvrtletí 2019 do konce 3. čtvrtletí letošního roku. Hodnocena byla, mimo jiné, i hustota sběrné sítě a sběr nápojových kartonů či kovových odpadů.

 

Více o soutěži na http://www.tridime-jihomoravsky.cz/soutez-my-tridime-nejlepe-193.htm

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska