Znojmo uspělo v soutěži My třídíme nejlépe!

Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. pod záštitou Jihomoravského kraje ocenila obce za příkladné třídění v soutěži My třídíme nejlépe. Znojmo se umístilo na první příčce mezi městy s více než 10 000 obyvateli! „Díky všem Znojmákům, že třídí a není jim lhostejné naše okolí a příroda. Třiďme dál, má to smysl,“ vyjádřil poděkování Jakub Malačka, místostarosta města Znojma, který převzal oceněná za město Znojmo.

 

S ohledem na aktuální opatření se letos neuskutečnil společný slavnostní ceremoniál, věcné ceny a finanční prémie vyhlašovatelé předali zástupcům vítězných obcí individuálně.

 

Znojmo soutěžilo v kategorii měst nad 10 000 obyvatel a umístilo se letos na nejvyšší příčce. Na stříbro dosáhl loni bronzový Kyjov, na třetím místě se umístil Vyškov. Jako ocenění poskytne společnost EKO-KOM motivační odměny na podporu odpadového hospodářství, a to obcím na medailových příčkách. Znojmo za první místo získalo 30 000 korun.  

 

Do soutěže se zapojilo 668 obcí a měst Jihomoravského kraje. Hodnotila se vykazovaná data v systému EKO-KOM, především množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst.

 

Výsledky byly hodnoceny za období od 4. čtvrtletí 2019 do konce 3. čtvrtletí letošního roku. Hodnocena byla, mimo jiné, i hustota sběrné sítě a sběr nápojových kartonů či kovových odpadů.

 

Více o soutěži na http://www.tridime-jihomoravsky.cz/soutez-my-tridime-nejlepe-193.htm

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska