Svoz bioodpadu se zahájí příští týden

S blížícím se jarem bude ve Znojmě a jeho městských částech opět zahájen svoz bioodpadu, ke kterému slouží sběrné nádoby hnědé barvy. Svoz bioodpadu bude zahájen ve 13. týdnu, tj. od 29. března 2021. Poté bude svoz prováděn každý lichý týden.

 

Kalendář svozu odpadu najdete na www.znojmocity.cz na úvodní stránce v sekci Komunální odpady – Kalendář a plán svozu odpadů 2021.

 

Do bionádoby lze vyhazovat: trávu, rostliny a rostlinné zbytky, seno, slámu, listí, štěpky a piliny nebo dřevní hmotu včetně menších větví. 

 

Do bionádoby naopak nepatří: zbytky jídel, živočišné zbytky, exkrementy zvířat, komunální odpad nebo recyklovatelné složky odpadu, nebezpečný odpad, stavební odpad nebo textil. 

 

Pokud ještě nemáte nádobu na bioodpad, ale chtěli byste ji, stačí si zažádat na odboru investic a technických služeb (kontaktní osobou je Petra Holíková, tel.: 515 216 133, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).  Nárok na nádobu na bioodpady má trvale bydlící osoba města Znojma, která má u své nemovitosti pozemek se zahradou nebo zelení. 

 

Ve vybraných lokalitách (zejména zahrádkářských koloniích) budou občanům stejně jako vloni také k dispozici velkoobjemové kontejnery na bioodpad. Daná místa jsou označena cedulí. Odkládat tu mohou občané pouze trávu, listí a větve. 

 

Lokality, kde jsou kontejnery umístěné: Pražská – zahrádkářská kolonie levá strana (= Cínová hora, 2 místa), Kuchařovická ulice (u zahradnictví Městské zeleně), Suchohrdelská ulice (u zahrádek), Holandská ulice (u zahrádek) a Popice (naproti faře).

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

3. 6. 

Den bez úrazu

5. 6.

Festival zdraví pro celou rodinu

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

b_200_284_16777215_00_images_2021_PLN_AKC_2021.png

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska