První veřejná prezentace se věnovala kašně

Navrácení kašny na Mikulášské náměstí – to bylo téma, o kterém se mluvilo na první veřejné prezentaci tohoto roku. Proběhla pod taktovkou Zdravého města Znojma ve čtvrtek 20. května.

 

Záměr navrácení kašny, a to v podobě repliky té původní, představil veřejnosti historik a zastupitel města Znojma Jiří Kacetl, který je zároveň i předseda výboru pro územní plánování, strategický rozvoj a nakládání s majetkem města Znojma.

 

„Už v roce 2008 pojalo vedení města Znojma záměr, že na vybraných místech v historickém jádru Znojma, by mohly být obnoveny původní historické kašny. A právě na Mikulášském náměstí až do roku 1897 také jedna stávala. A my, na základě dochovaného snímku, jsme schopni vypracovat poměrně přesný plán repliky této kašny,“ prozradil zastupitel Kacetl na setkání.

 

A důvod, proč město přistoupilo k vyhotovení repliky? „Historická kašna proto, že jsme v městské památkové rezervaci a pokud víme, jak kašna vypadala, tak je záhodno, aby se vrátila do svého původního vzezření. Zřízení kašny zde také přispěje jistě k zútulnění a zpříjemnění náměstí,“ vysvětlil některé z důvodů Kacetl.

 

Realizace obnovy repliky kašny by měla nastat na podzim tohoto roku, aktuálně se dokončuje projektová dokumentace a všechna povolení jsou již vyřízena.

 

b_3000_2000_16777215_00_images_2021_2.jpg

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska