Znojmo rozšiřuje dětská hřiště o moderní prvky. Pro mládež postaví nové workoutové hřiště

Město Znojmo modernizuje dětská hřiště, nezapomnělo přitom ani na místa pro mladistvé, těm rozšíří nabídku workoutových hřišť. V první etapě dostane celkem patnáct dětských hřišť nové prvky a vznikne 7 nových workoutových hřišť Na celkovou modernizaci a rozšíření hřišť vyčlenilo město necelých 5 miliónů korun.

 

„Dětských hřišť máme hodně. Ne všude ale byla pestrá nabídka prvků, což se nyní změní. Nově návštěvníci na vybraných hřištích naleznou prolézací pyramidy, trampolíny, šplhací sestavy a jiné,“ popisuje plány starosta města Jakub Malačka.

 

Nové herní prvky dostanou tato hřiště:

U Lesíka

Coufalova

Dělnická

Aninská I. + Aninská II.

Kapucínská zahrada

Přímětice sídliště, náves

Na VinicI

Derflice

Horní park

Pražská I. + Pražská II.

Úprkova

Popice

 

Aby město nabídlo větší možnost venkovního posilování, vybuduje dalších 7 workoutových hřišť, a to například na ulici Pražská, Aninská, v Načeraticích v Horním parku, U Lesíka.

 

„Sám vnímám, že mládež i dospělí nemají dostatek míst, kde si mohou vybít přebytečnou energii. Chceme tak rozšířit možnosti venkovního posilování a hřiště postavit nové,“ doplňuje starosta.

 

Prostranství u rotundy sv. Kateřiny patří k nejoblíbenějším návštěvním místům ve Znojmě. Častými návštěvníky jsou také rodiny s malými dětmi, které rády využívají tamní dětské hřiště. Po nedávné revizi musely být dva ze čtyř herních prvků na hřišti odstraněny, proto město okamžitě zajistilo náhradu. Návštěvníky potěší pět nových herních prvků – pružinové houpadlo, houpací síť, kolotoč, kolotoč – talíř a dvojhrazda.

 

„Prozatím do prostranství u rotundy umístíme pět základních elementů, zároveň aktuálně řešíme celé prostranství a mobiliář budeme chtít sjednotit,“ uvedl starosta města Jakub Malačka.

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska