Na Rooseveltově se opraví parkoviště. Nově bude mít propustný povrch

Ulici Rooseveltovu ve Znojmě čeká stavební ruch. Město chystá opravu parkoviště, které lemuje jednu stranu ulice. Dostane povrch, který umožňuje vsakování vody a ta se lépe dostane ke kořenům stromů. Stromy na parkovišti zůstanou, kolem nich se navíc vytvoří zelené zatravněné pásy.

 

Rekonstrukce kolmého parkoviště se týká přibližně dvousetmetrového úseku – od Mariánského náměstí po křižovatku s ulicí Lužická. Vznikne tu celkem 43 parkovacích míst, přičemž dvě z nich budou vyhrazená pro invalidy. Na nový povrch parkoviště použijí stavbaři vegetační dlažbu s hladkým povrchem, která je pojízdná automobily, odolná vůči mrazu a bude prosypána drobným kamenivem. Jde o povrch použitý i na dalších opravovaných parkovištích.

 

Stromy, staré i nově vysazené, se osadí trvalou ochranou, aby je parkování nepoškozovalo. Zároveň se zatravní jejich okolí a vzniknou tak nové zelené pásy. Trávník bude vyset i na krajní části parkoviště, kde se už neparkuje.

 

„Chceme maximálně zachovat a ideálně ještě rozšiřovat zeleň v ulicích města Znojma. Takže i tady jsme mysleli na to, abychom mohli zachovat stromy a do budoucna je ochránili. Při rekonstrukci dojde i ke kácení, ale pouze poškozených a nebezpečných stromů,“ uvedl starosta Jakub Malačka. Celkem bude odstraněno 14 stromů, které nahradí nová výsadba.

 

Město do rekonstrukce investuje více než 2,1 milionu korun. Provede ji společnost Dopravní stavby Smrčka, s.r.o., která v elektronické aukci podala cenově nejvýhodnější nabídku. Předpokládané zahájení stavby je v srpnu a trvat by měla přibližně dva měsíce, přičemž řidiči musí po tuto dobu počítat s částečnou uzavírkou.

 

Zelené parkoviště bude na Pražské

Podobným způsobem (příznivým pro prostředí a se zelení) chce město do budoucna vytvářet i další parkoviště. „Bohužel to s sebou v některých případech nese úbytek parkovacích míst. Souvisí to nejen s dodržením aktuální normy velikosti parkovacího místa, ale stromy kolem sebe musí mít ochranu, aby na kořeny a ke kmenům nenajížděla auta, jako se děje nyní například na Rooseveltově,“ vysvětlil starosta Malačka.

 

Nové parkoviště, zelené a ekologické, je blízko své realizaci u Základní školy Pražská. Vznikne na místě nevyužívaného hřiště. Parkovaní zde bude vyhrazené až pro 37 vozidel, 2 místa budou vyhrazená pro invalidy a 2 pro nabíjení elektromobilů. Plochu parkoviště vytvoří speciální rošty, kterými prorůstá tráva. Opět se jedná o dobře propustný povrch. Na místě se počítá i s výsadbou stromů. U tohoto projektu probíhá příprava před výběrovým řízením.

Nadcházející události

23. 4.

Den Země - online

od 1. 6.

Znojmo na zdraví

17. 9.

Den bez aut

18. 9.

Ukliďme Znojmo

Podzim

Podzimní Dny zdraví

Zalesníme spolu Mramotice

 

 

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska