Máte nápad, jak zlepšit naše město či městskou část? Chybí vám něco specifického pro vaše okolí nebo přímo pro vaši ulici? Nenechávejte si to pro sebe! Zapojte se do participativního rozpočtování ve Znojmě.

 

Díky projektu Tvoříme Znojmo můžete využít možnosti aktivně se zapojit do rozhodování o dalším rozvoji města a využití části finančních prostředků z rozpočtu města. VY NAVRHUJETE, co chcete ve svém okolí zlepšit. VY ROZHODUJETE, které projekty se v následujícím roce zrealizují.

 

Jak to probíhá? Kdy můžete přihlásit svůj nápad? Jak se rozhoduje? Kdy proběhne realizace? Vše důležité naleznete v aktuálních pravidlech Tvoříme Znojmo nebo v tiskových zprávách níže.

 

S dotazy a nápady se můžete kdykoli obrátit na koordinátorku projektu Bc. Soňu Bystřickou (tel.: 515 216 339, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

_______________________________________________________________________________________________

Do čtvrtého ročníku participativního rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo, se zapojilo 18 navrhovatelů. Jejich nápady na zlepšení svého okolí, které každý formuloval ve vlastním projektu, nyní posoudí z hlediska proveditelnosti odbory znojemského městského úřadu.

Díky participativnímu rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo, bude mít koupaliště v Mramoticích novou skluzavku pro děti. A nejen to. Aby se přání navrhovatelky mohlo uskutečnit, rozhodlo se město Znojmo podniknout i další kroky, a to nad rámec samotného návrhu.

První fáze letošního ročníku participativního rozpočtování ve Znojmě je v plném proudu. Navrhovatelé mají necelé dva měsíce na formulaci a odevzdání návrhů, kterými zlepší své okolí. S přípravou návrhu se mohou poradit. Město Znojmo chystá dvě konzultační odpoledne (14. dubna a 12. května v čase od 14:00 do 17:00 hodin). Na konzultace je nutná rezervace termínu.

V první dubnový den startuje čtvrtý ročník participativního rozpočtování – projekt Tvoříme Znojmo! „Nenechávejte si své nápady pro sebe a dejte nám vědět, co vám ve vašem okolí nebo přímo ve vaší ulici chybí,“ vyzývá starosta Znojma Jakub Malačka, který stál v roce 2018 u zrodu projektu.

Harmonogram:

1. 4. - 31. 5. Podání návrhů

14. 4. 14:00 - 17:00 

Individuální konzultace

(nutná registrace předem)

12. 5. 14:00 - 17:00

Individuální konzultace

(nutná registrace předem)

2. 9. Veřejná prezentace

+ 1. kolo hlasování

6. 9. - 30. 9. Online hlasování