okuruvod3.jpg

maskotb_260_372_16777215_00_images_2019_Rodina_Okurkova.jpgPortál Znojmo – Zdravé město – Rodina Okurkova je zaměřen na výchovu a osvětu v oblasti nakládání s odpady a čistoty ve městě Znojmě s cílem chránit životní prostředí a zlepšovat kvalitu života v našem městě.

 

TŘI ZÁKLADNÍ CÍLE:

  • Výchova a osvěta v oblasti nakládání s odpady a čistoty ve městě Znojmě s cílem chránit životní prostředí a zlepšovat kvalitu života ve městě Znojmě.
  • Zlepšovat služby poskytované Městským úřadem ve v oblasti nakládání s odpady a čistoty ve městě Znojmě, zajistit vyšší informovanost o prováděných činnostech či zavést hodnocení kvality činností MěÚ v těchto oblastech.
  • V oblasti péče a údržby zeleně zajistit vyšší informovanost o prováděných pracích, realizovat opatření k vyšší ochraně zeleně ve městě, zapojovat veřejnost do péče a rozšiřování zeleně ve městě.

 

Rodina Okurkova:

otec – Cibulín, matka – Ocetka, dcera – Mrkvule, syn – Křeník a pes – Kopřík.

Jména rodiny Okurkovy navrhovaly děti ze znojemských mateřských a základních škol, o jednotlivých jménech pak hlasovala veřejnost. Společně s rodinou Okurkovou vás bude provázat také náš maskot – Okurka – který bude rádcem nejen naší rodiny Okurkovy, ale i vaším rádcem, jak se citlivě chovat k přírodě a ke svému okolí.

 

 

 

 

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

telefon:
+420 515 216 339